Ar reikia mokėti už prekes, kurių neužsakėte?
Grįžti
2013-02-19

 Lietuvos vartotoja gavo pasiūlymą iš Estijoje registruotos bendrovės įsigyti kojinių. Siūlymas buvo viliojantis ir nieko blogo nežadantis, todėl vartotoja nusprendė pasinaudoti šia proga ir įsigyti vieną porą vyriškų kojinių. Pinigai buvo pervesti, prekė pristatyta, viskas patrauklu ir sklandu. Tačiau po kelių mėnesių vartotoja gavo sąskaitą iš tos pačios bendrovės, jog ji privalanti atsiskaityti už antrąją porą kojinių, kuri buvo išsiųsta sekantį mėnesį. Vartotoja antros poros neužsakė, o jos ir negavo. Paaiškėjo, jog po pirmojo užsakymo vartotoja automatiškai tapo bendrovės klubo nare ir tokiu būdu kiekvieną mėnesį jai turėjo būti tiekiamos kojinės, už kurias būtų reikėję mokėti.

Vartotoja susisiekė su bendrove ir paaiškino, jog ji norėjo tik vienos poros kojinių, tačiau bendrovė laikėsi savo ir pradėjo skaičiuoti delspinigius už nesumokėtą sumą. Vartotoja kreipėsi į Europos vartotojų centrą Lietuvoje su prašymu padėti sprendžiant tokio pobūdžio problemą. Surinkę visą reikiamą bylos medžiagą, perdavėme vartotojos pretenziją Europos vartotojų centrui Estijoje. Įsikišus Europos vartotojų centrų tinklui, vartotojai pateiktos nepagrįstos sąskaitos buvo panaikintos.

Vartotoja registruotu laišku kreipėsi į pardavėją siekdama apginti savo teises.

Vartotojai turi būti atidūs! Visada patariame vartotojams perskaityti visą sutarties/pranešimo/kito dokumento tekstą, net ir parašytą smulkiomis raidėmis – taip išvengsite galimų nesusipratimų. Taip pat rekomenduojame išsaugoti dokumentus, kuriuos pasirašote, mokėjimo kvitus, sąskaitas ir kt. – jų gali prireikti kreipiantis dėl vartotojų teisių gynimo.

Nepamirškite, jog sutarties, sudarytos ne prekybai skirtose patalpose, visais atvejais turite teisę atsisakyti, jeigu daiktas nebuvo sugadintas ar jo išvaizda iš esmės nepasikeitė, pranešant pardavėjui per 7 dienas nuo dokumento su informacija apie daiktą, jo kainą, pardavėjo kontaktinius duomenis ir vartotojo teisę nutraukti sutartį gavimo dienos. Jei minėtojo dokumento negavote, turite teisę nutraukti sutartį per 3 mėnesius nuo sutarties sudarymo dienos.

Atkreipkite dėmesį į tai, kur registruotas prekiautojas – jei ne ES valstybėse narėse, Islandijoje ir Norvegijoje, savo teises apginti galite per www.econsumer.gov  arba www.consumersinternational.org.